kolo 1
|
13 Februar, Petak
|
River Plate – Atenas
|
|
2:5
|
|
El Tanque Sisley – Montevideo Wanderers
|
|
1:0
|
|
Sud America – Rampla Juniors
|
|
1:1
|
|
Cerro – Penjarol
|
|
0:3
|
|
14 Februar, Subota
|
Juventud – Fenix
|
|
1:1
|
|
Tacuarembo – Rentistas
|
|
0:1
|
|
Racing – Danubio
|
|
0:1
|
|
16 Februar, Ponedeljak
|
Def. Sporting – Nacional
|
|
0:0
|
|
|
|
|
kolo 3
|
6 Mart, Petak
|
Def. Sporting – Fenix
|
|
1:0
|
|
Danubio – Montevideo Wanderers
|
|
0:0
|
|
Sud America – Rentistas
|
|
2:3
|
|
7 Mart, Subota
|
Racing – Atenas
|
|
3:2
|
|
Juventud – Cerro
|
|
4:3
|
|
River Plate – Rampla Juniors
|
|
4:0
|
|
Tacuarembo – Penjarol
|
|
1:1
|
|
9 Mart, Ponedeljak
|
El Tanque Sisley – Nacional
|
|
0:1
|
|
|
|
kolo 4
|
13 Mart, Petak
|
Rampla Juniors – Danubio
|
|
1:2
|
|
Fenix – Sud America
|
|
0:0
|
|
Nacional – River Plate
|
|
1:2
|
|
14 Mart, Subota
|
Rentistas – El Tanque Sisley
|
|
0:1
|
|
Cerro – Tacuarembo
|
|
2:1
|
|
Montevideo Wanderers – Atenas
|
|
1:2
|
|
Penjarol – Def. Sporting
|
|
2:0
|
|
Juventud – Racing
|
|
1:0
|
|
|
kolo 5
|
21 Mart, Subota
|
Sud America – Penjarol
|
|
1:0
|
|
21 Mart, Subota
|
El Tanque Sisley – Fenix
|
|
0:3
|
|
Racing – Montevideo Wanderers
|
|
2:1
|
|
Tacuarembo – Juventud
|
|
2:1
|
|
River Plate – Rentistas
|
|
1:0
|
|
Danubio – Nacional
|
|
2:1
|
|
Def. Sporting – Cerro
|
|
1:1
|
|
26 Mart, Četvrtak
|
Atenas – Rampla Juniors
|
|
1:4
|
|
|
|
kolo 6
|
27 Mart, Petak
|
Rentistas – Danubio
|
|
1:0
|
|
28 Mart, Subota
|
Nacional – Atenas
|
|
5:3
|
|
Cerro – Sud America
|
|
2:2
|
|
Tacuarembo – Racing
|
|
1:0
|
|
Fenix – River Plate
|
|
1:2
|
|
Juventud – Def. Sporting
|
|
5:0
|
|
Rampla Juniors – Montevideo Wanderers
|
|
1:3
|
|
Penjarol – El Tanque Sisley
|
|
2:1
|
|
|
|
|
kolo 9
|
17 April, Petak
|
Rampla Juniors – Rentistas
|
|
1:0
|
|
Racing – Nacional
|
|
2:4
|
|
Sud America – Def. Sporting
|
|
0:0
|
|
18 April, Subota
|
El Tanque Sisley – Tacuarembo
|
|
1:1
|
|
Atenas – Penjarol
|
|
1:1
|
|
Danubio – Cerro
|
|
1:0
|
|
River Plate – Juventud
|
|
2:0
|
|
20 April, Ponedeljak
|
Montevideo Wanderers – Fenix
|
|
0:1
|
|
|
|
|
kolo 11
|
1 Maj, Petak
|
Montevideo Wanderers – Cerro
|
|
4:1
|
|
Nacional – Fenix
|
|
1:0
|
|
2 Maj, Subota
|
El Tanque Sisley – Sud America
|
|
1:1
|
|
Atenas – Juventud
|
|
0:4
|
|
Racing – Rentistas
|
|
1:4
|
|
River Plate – Def. Sporting
|
|
1:2
|
|
Danubio – Tacuarembo
|
|
0:1
|
|
3 Maj, Nedelja
|
Rampla Juniors – Penjarol
|
|
0:2
|
|
|
|
|
|
|
kolo 15
|
5 Jun, Petak
|
Fenix – Cerro
|
|
3:0
|
|
Nacional – Tacuarembo
|
|
2:3
|
|
6 Jun, Subota
|
Rentistas – Juventud
|
|
1:1
|
|
Montevideo Wanderers – Sud America
|
|
1:2
|
|
Danubio – River Plate
|
|
2:0
|
|
Rampla Juniors – Def. Sporting
|
|
0:0
|
|
Atenas – El Tanque Sisley
|
|
2:4
|
|
Racing – Penjarol
|
|
2:2
|
|
|