kolo 1 (Video)
|
15 Jul, Petak
|
Neftekhimik – KamAZ Nab Chelny
|
|
0:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Yenisey
|
|
1:1
|
|
16 Jul, Subota
|
Kubanj – Ufa
|
|
2:0
|
|
Rubin – Rodina
|
|
2:0
|
|
Shinnik – Krasnodar 2
|
|
0:2
|
|
Volgar – Akron
|
|
1:0
|
|
Arsenal-Tula – SKA-Khabarovsk
|
|
3:2
|
|
Veles Moscow – Baltika
|
|
2:1
|
|
17 Jul, Nedelja
|
Alanija – Dynamo Makhachkala
|
|
0:0
|
|
|
|
kolo 2 (Video)
|
22 Jul, Petak
|
Ufa – Volga Ulyanovsk
|
|
2:1
|
|
23 Jul, Subota
|
Neftekhimik – Kubanj
|
|
0:0
|
|
Baltika – Volgar
|
|
3:1
|
|
Yenisey – Rubin
|
|
3:2
|
|
Rodina – Alanija
|
|
1:3
|
|
Akron – Shinnik
|
|
2:3
|
|
Dynamo Makhachkala – Veles Moscow
|
|
1:0
|
|
Krasnodar 2 – Arsenal-Tula
|
|
0:3
|
|
24 Jul, Nedelja
|
KamAZ Nab Chelny – SKA-Khabarovsk
|
|
3:2
|
|
|
kolo 3
|
29 Jul, Petak
|
Veles Moscow – Rodina
|
|
0:2
|
|
Arsenal-Tula – Akron
|
|
1:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Neftekhimik
|
|
0:2
|
|
30 Jul, Subota
|
Kubanj – KamAZ Nab Chelny
|
|
0:1
|
|
Shinnik – Baltika
|
|
1:1
|
|
Alanija – Yenisey
|
|
1:1
|
|
Volgar – Dynamo Makhachkala
|
|
2:1
|
|
SKA-Khabarovsk – Krasnodar 2
|
|
0:1
|
|
31 Jul, Nedelja
|
Rubin – Ufa
|
|
0:0
|
|
|
|
kolo 4
|
5 Avgust, Petak
|
Akron – SKA-Khabarovsk
|
|
3:0
|
|
Yenisey – Veles Moscow
|
|
2:1
|
|
6 Avgust, Subota
|
Kubanj – Volga Ulyanovsk
|
|
4:1
|
|
KamAZ Nab Chelny – Krasnodar 2
|
|
1:1
|
|
Rodina – Volgar
|
|
0:0
|
|
Ufa – Alanija
|
|
1:3
|
|
Dynamo Makhachkala – Shinnik
|
|
2:1
|
|
7 Avgust, Nedelja
|
Neftekhimik – Rubin
|
|
2:2
|
|
Baltika – Arsenal-Tula
|
|
1:0
|
|
|
kolo 5 (Video)
|
12 Avgust, Petak
|
Veles Moscow – Ufa
|
|
0:2
|
|
Volga Ulyanovsk – KamAZ Nab Chelny
|
|
0:2
|
|
Shinnik – Rodina
|
|
1:1
|
|
13 Avgust, Subota
|
SKA-Khabarovsk – Baltika
|
|
2:2
|
|
Krasnodar 2 – Akron
|
|
0:1
|
|
Arsenal-Tula – Dynamo Makhachkala
|
|
1:1
|
|
Volgar – Yenisey
|
|
2:0
|
|
Alanija – Neftekhimik
|
|
1:0
|
|
14 Avgust, Nedelja
|
Rubin – Kubanj
|
|
3:0
|
|
|
|
kolo 6 (Video)
|
20 Avgust, Subota
|
Dynamo Makhachkala – SKA-Khabarovsk
|
|
0:0
|
|
Ufa – Volgar
|
|
0:0
|
|
Rodina – Arsenal-Tula
|
|
1:1
|
|
Yenisey – Shinnik
|
|
2:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Rubin
|
|
1:2
|
|
Baltika – Krasnodar 2
|
|
2:1
|
|
KamAZ Nab Chelny – Akron
|
|
4:0
|
|
Neftekhimik – Veles Moscow
|
|
2:0
|
|
Kubanj – Alanija
|
|
1:2
|
|
|
kolo 7 (Video)
|
26 Avgust, Petak
|
Veles Moscow – Kubanj
|
|
3:1
|
|
SKA-Khabarovsk – Rodina
|
|
2:1
|
|
Krasnodar 2 – Dynamo Makhachkala
|
|
0:1
|
|
Volgar – Neftekhimik
|
|
0:1
|
|
Akron – Baltika
|
|
1:3
|
|
Alanija – Volga Ulyanovsk
|
|
1:2
|
|
Shinnik – Ufa
|
|
3:0
|
|
27 Avgust, Subota
|
Rubin – KamAZ Nab Chelny
|
|
1:1
|
|
28 Avgust, Nedelja
|
Arsenal-Tula – Yenisey
|
|
2:2
|
|
|
|
kolo 8
|
1 Septembar, Četvrtak
|
Ufa – Arsenal-Tula
|
|
0:2
|
|
3 Septembar, Subota
|
Dynamo Makhachkala – Akron
|
|
1:1
|
|
Rodina – Krasnodar 2
|
|
1:2
|
|
Yenisey – SKA-Khabarovsk
|
|
1:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Veles Moscow
|
|
0:2
|
|
KamAZ Nab Chelny – Baltika
|
|
0:0
|
|
Neftekhimik – Shinnik
|
|
1:0
|
|
Rubin – Alanija
|
|
2:2
|
|
Kubanj – Volgar
|
|
0:0
|
|
|
kolo 9
|
10 Septembar, Subota
|
Veles Moscow – Rubin
|
|
1:2
|
|
SKA-Khabarovsk – Ufa
|
|
1:1
|
|
Krasnodar 2 – Yenisey
|
|
1:2
|
|
Arsenal-Tula – Neftekhimik
|
|
2:1
|
|
Volgar – Volga Ulyanovsk
|
|
1:0
|
|
Akron – Rodina
|
|
2:2
|
|
Alanija – KamAZ Nab Chelny
|
|
4:2
|
|
Shinnik – Kubanj
|
|
1:0
|
|
11 Septembar, Nedelja
|
Baltika – Dynamo Makhachkala
|
|
1:1
|
|
|
|
kolo 10
|
17 Septembar, Subota
|
Ufa – Krasnodar 2
|
|
2:1
|
|
Rodina – Baltika
|
|
1:2
|
|
Yenisey – Akron
|
|
0:0
|
|
Volga Ulyanovsk – Shinnik
|
|
1:1
|
|
Alanija – Veles Moscow
|
|
1:0
|
|
KamAZ Nab Chelny – Dynamo Makhachkala
|
|
1:2
|
|
Neftekhimik – SKA-Khabarovsk
|
|
0:1
|
|
Rubin – Volgar
|
|
3:2
|
|
18 Septembar, Nedelja
|
Kubanj – Arsenal-Tula
|
|
2:1
|
|
|
kolo 11 (Video)
|
24 Septembar, Subota
|
Veles Moscow – KamAZ Nab Chelny
|
|
1:1
|
|
SKA-Khabarovsk – Kubanj
|
|
2:0
|
|
Krasnodar 2 – Neftekhimik
|
|
0:0
|
|
Dynamo Makhachkala – Rodina
|
|
0:0
|
|
Arsenal-Tula – Volga Ulyanovsk
|
|
2:0
|
|
Volgar – Alanija
|
|
0:0
|
|
Akron – Ufa
|
|
1:1
|
|
Baltika – Yenisey
|
|
3:2
|
|
Shinnik – Rubin
|
|
1:0
|
|
|
|
kolo 12
|
30 Septembar, Petak
|
Veles Moscow – Volgar
|
|
1:3
|
|
Ufa – Baltika
|
|
0:2
|
|
Yenisey – Dynamo Makhachkala
|
|
2:0
|
|
Volga Ulyanovsk – SKA-Khabarovsk
|
|
0:0
|
|
Alanija – Shinnik
|
|
3:1
|
|
KamAZ Nab Chelny – Rodina
|
|
2:0
|
|
Neftekhimik – Akron
|
|
0:1
|
|
Rubin – Arsenal-Tula
|
|
1:2
|
|
Kubanj – Krasnodar 2
|
|
4:0
|
|
|
kolo 13 (Video)
|
8 Oktobar, Subota
|
SKA-Khabarovsk – Rubin
|
|
1:2
|
|
Krasnodar 2 – Volga Ulyanovsk
|
|
0:0
|
|
Dynamo Makhachkala – Ufa
|
|
0:1
|
|
Volgar – KamAZ Nab Chelny
|
|
0:0
|
|
Akron – Kubanj
|
|
0:0
|
|
Rodina – Yenisey
|
|
0:2
|
|
Baltika – Neftekhimik
|
|
2:2
|
|
Shinnik – Veles Moscow
|
|
2:0
|
|
9 Oktobar, Nedelja
|
Arsenal-Tula – Alanija
|
|
0:2
|
|
|
|
kolo 14
|
13 Oktobar, Četvrtak
|
KamAZ Nab Chelny – Yenisey
|
|
1:0
|
|
15 Oktobar, Subota
|
Veles Moscow – Arsenal-Tula
|
|
1:0
|
|
Volgar – Shinnik
|
|
1:0
|
|
Ufa – Rodina
|
|
0:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Akron
|
|
1:2
|
|
Alanija – SKA-Khabarovsk
|
|
4:1
|
|
Neftekhimik – Dynamo Makhachkala
|
|
2:1
|
|
Rubin – Krasnodar 2
|
|
5:2
|
|
Kubanj – Baltika
|
|
0:0
|
|
|
kolo 15 (Video)
|
22 Oktobar, Subota
|
SKA-Khabarovsk – Veles Moscow
|
|
6:0
|
|
Krasnodar 2 – Alanija
|
|
0:3
|
|
Dynamo Makhachkala – Kubanj
|
|
2:1
|
|
Arsenal-Tula – Volgar
|
|
3:2
|
|
Akron – Rubin
|
|
0:0
|
|
Rodina – Neftekhimik
|
|
0:2
|
|
Baltika – Volga Ulyanovsk
|
|
2:2
|
|
Shinnik – KamAZ Nab Chelny
|
|
1:0
|
|
23 Oktobar, Nedelja
|
Yenisey – Ufa
|
|
3:1
|
|
|
|
kolo 16
|
27 Oktobar, Četvrtak
|
Shinnik – Arsenal-Tula
|
|
2:1
|
|
28 Oktobar, Petak
|
Volgar – SKA-Khabarovsk
|
|
1:3
|
|
Volga Ulyanovsk – Dynamo Makhachkala
|
|
0:0
|
|
Alanija – Akron
|
|
3:3
|
|
KamAZ Nab Chelny – Ufa
|
|
2:2
|
|
Neftekhimik – Yenisey
|
|
1:1
|
|
Kubanj – Rodina
|
|
0:1
|
|
29 Oktobar, Subota
|
Veles Moscow – Krasnodar 2
|
|
1:0
|
|
Rubin – Baltika
|
|
3:3
|
|
|
kolo 17 (Video)
|
5 Novembar, Subota
|
SKA-Khabarovsk – Shinnik
|
|
3:1
|
|
Krasnodar 2 – Volgar
|
|
0:2
|
|
Dynamo Makhachkala – Rubin
|
|
0:1
|
|
Ufa – Neftekhimik
|
|
0:0
|
|
Akron – Veles Moscow
|
|
3:0
|
|
Rodina – Volga Ulyanovsk
|
|
2:1
|
|
Yenisey – Kubanj
|
|
2:1
|
|
Baltika – Alanija
|
|
2:1
|
|
KamAZ Nab Chelny – Arsenal-Tula
|
|
0:1
|
|
|
|
kolo 18 (Video)
|
11 Novembar, Petak
|
Veles Moscow – Dynamo Makhachkala
|
|
0:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Ufa
|
|
2:1
|
|
12 Novembar, Subota
|
SKA-Khabarovsk – KamAZ Nab Chelny
|
|
3:1
|
|
Arsenal-Tula – Krasnodar 2
|
|
3:1
|
|
Volgar – Baltika
|
|
1:2
|
|
Alanija – Rodina
|
|
1:3
|
|
Shinnik – Akron
|
|
1:0
|
|
Rubin – Yenisey
|
|
0:0
|
|
Kubanj – Neftekhimik
|
|
0:1
|
|
|
kolo 19 (Video)
|
18 Novembar, Petak
|
Baltika – Shinnik
|
|
1:0
|
|
19 Novembar, Subota
|
Krasnodar 2 – SKA-Khabarovsk
|
|
1:4
|
|
Dynamo Makhachkala – Volgar
|
|
1:2
|
|
Ufa – Rubin
|
|
1:2
|
|
Akron – Arsenal-Tula
|
|
0:0
|
|
Rodina – Veles Moscow
|
|
1:1
|
|
Yenisey – Alanija
|
|
2:0
|
|
KamAZ Nab Chelny – Kubanj
|
|
2:1
|
|
Neftekhimik – Volga Ulyanovsk
|
|
1:2
|
|
|
|
kolo 20
|
24 Novembar, Četvrtak
|
Arsenal-Tula – Baltika
|
|
0:5
|
|
26 Novembar, Subota
|
Veles Moscow – Yenisey
|
|
2:0
|
|
SKA-Khabarovsk – Akron
|
|
1:1
|
|
Krasnodar 2 – KamAZ Nab Chelny
|
|
2:2
|
|
Volgar – Rodina
|
|
1:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Kubanj
|
|
0:1
|
|
Alanija – Ufa
|
|
2:1
|
|
Shinnik – Dynamo Makhachkala
|
|
0:0
|
|
Rubin – Neftekhimik
|
|
2:0
|
|
|
kolo 21 (Video)
|
4 Mart, Subota
|
Dynamo Makhachkala – Arsenal-Tula
|
|
0:0
|
|
Ufa – Veles Moscow
|
|
4:1
|
|
Akron – Krasnodar 2
|
|
0:0
|
|
Rodina – Shinnik
|
|
2:1
|
|
Yenisey – Volgar
|
|
2:1
|
|
Neftekhimik – Alanija
|
|
0:0
|
|
5 Mart, Nedelja
|
Baltika – SKA-Khabarovsk
|
|
2:0
|
|
KamAZ Nab Chelny – Volga Ulyanovsk
|
|
0:0
|
|
Kubanj – Rubin
|
|
1:2
|
|
|
|
kolo 22
|
10 Mart, Petak
|
Akron – KamAZ Nab Chelny
|
|
2:0
|
|
11 Mart, Subota
|
Veles Moscow – Neftekhimik
|
|
4:1
|
|
SKA-Khabarovsk – Dynamo Makhachkala
|
|
0:1
|
|
Krasnodar 2 – Baltika
|
|
0:3
|
|
Arsenal-Tula – Rodina
|
|
2:3
|
|
Volgar – Ufa
|
|
1:0
|
|
Shinnik – Yenisey
|
|
2:2
|
|
Rubin – Volga Ulyanovsk
|
|
1:0
|
|
12 Mart, Nedelja
|
Alanija – Kubanj
|
|
1:1
|
|
|
kolo 23
|
16 Mart, Četvrtak
|
Yenisey – Arsenal-Tula
|
|
1:0
|
|
17 Mart, Petak
|
Rodina – SKA-Khabarovsk
|
|
2:0
|
|
KamAZ Nab Chelny – Rubin
|
|
0:0
|
|
18 Mart, Subota
|
Dynamo Makhachkala – Krasnodar 2
|
|
1:0
|
|
Ufa – Shinnik
|
|
1:2
|
|
Volga Ulyanovsk – Alanija
|
|
2:1
|
|
Baltika – Akron
|
|
1:1
|
|
Neftekhimik – Volgar
|
|
1:1
|
|
Kubanj – Veles Moscow
|
|
3:2
|
|
|
|
kolo 24 (Video)
|
24 Mart, Petak
|
Alanija – Rubin
|
|
0:0
|
|
25 Mart, Subota
|
Veles Moscow – Volga Ulyanovsk
|
|
0:0
|
|
SKA-Khabarovsk – Yenisey
|
|
0:0
|
|
Krasnodar 2 – Rodina
|
|
1:0
|
|
Arsenal-Tula – Ufa
|
|
2:1
|
|
Volgar – Kubanj
|
|
1:1
|
|
Akron – Dynamo Makhachkala
|
|
2:0
|
|
Baltika – KamAZ Nab Chelny
|
|
1:0
|
|
Shinnik – Neftekhimik
|
|
3:0
|
|
|
kolo 25
|
31 Mart, Petak
|
Rodina – Akron
|
|
1:3
|
|
1 April, Subota
|
Dynamo Makhachkala – Baltika
|
|
0:0
|
|
Ufa – SKA-Khabarovsk
|
|
3:0
|
|
Yenisey – Krasnodar 2
|
|
0:0
|
|
Volga Ulyanovsk – Volgar
|
|
0:3
|
|
KamAZ Nab Chelny – Alanija
|
|
1:0
|
|
Neftekhimik – Arsenal-Tula
|
|
1:0
|
|
Rubin – Veles Moscow
|
|
1:1
|
|
Kubanj – Shinnik
|
|
2:0
|
|
|
|
kolo 26
|
6 April, Četvrtak
|
Baltika – Rodina
|
|
0:0
|
|
Volgar – Rubin
|
|
0:0
|
|
7 April, Petak
|
Veles Moscow – Alanija
|
|
1:2
|
|
SKA-Khabarovsk – Neftekhimik
|
|
0:0
|
|
Dynamo Makhachkala – KamAZ Nab Chelny
|
|
1:0
|
|
Arsenal-Tula – Kubanj
|
|
1:2
|
|
Akron – Yenisey
|
|
1:1
|
|
Shinnik – Volga Ulyanovsk
|
|
2:2
|
|
8 April, Subota
|
Krasnodar 2 – Ufa
|
|
1:0
|
|
|
kolo 27
|
13 April, Četvrtak
|
Alanija – Volgar
|
|
2:2
|
|
14 April, Petak
|
Ufa – Akron
|
|
0:0
|
|
Rodina – Dynamo Makhachkala
|
|
2:0
|
|
Yenisey – Baltika
|
|
1:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Arsenal-Tula
|
|
0:0
|
|
KamAZ Nab Chelny – Veles Moscow
|
|
0:2
|
|
Neftekhimik – Krasnodar 2
|
|
3:0
|
|
Rubin – Shinnik
|
|
3:0
|
|
Kubanj – SKA-Khabarovsk
|
|
2:2
|
|
|
|
kolo 28
|
20 April, Četvrtak
|
Arsenal-Tula – Rubin
|
|
0:1
|
|
21 April, Petak
|
SKA-Khabarovsk – Volga Ulyanovsk
|
|
1:1
|
|
Dynamo Makhachkala – Yenisey
|
|
3:0
|
|
Volgar – Veles Moscow
|
|
2:1
|
|
Akron – Neftekhimik
|
|
0:3
|
|
Rodina – KamAZ Nab Chelny
|
|
2:2
|
|
Baltika – Ufa
|
|
3:2
|
|
Shinnik – Alanija
|
|
0:1
|
|
22 April, Subota
|
Krasnodar 2 – Kubanj
|
|
1:1
|
|
|
kolo 29 (Video)
|
27 April, Četvrtak
|
Ufa – Dynamo Makhachkala
|
|
3:0
|
|
28 April, Petak
|
Veles Moscow – Shinnik
|
|
1:1
|
|
Yenisey – Rodina
|
|
0:1
|
|
Volga Ulyanovsk – Krasnodar 2
|
|
1:0
|
|
KamAZ Nab Chelny – Volgar
|
|
2:2
|
|
Neftekhimik – Baltika
|
|
0:0
|
|
Rubin – SKA-Khabarovsk
|
|
3:1
|
|
Kubanj – Akron
|
|
1:1
|
|
30 April, Nedelja
|
Alanija – Arsenal-Tula
|
|
2:1
|
|
|
|
kolo 30 (Video)
|
5 Maj, Petak
|
SKA-Khabarovsk – Alanija
|
|
0:0
|
|
Krasnodar 2 – Rubin
|
|
0:1
|
|
Dynamo Makhachkala – Neftekhimik
|
|
2:0
|
|
Arsenal-Tula – Veles Moscow
|
|
1:1
|
|
Yenisey – KamAZ Nab Chelny
|
|
2:1
|
|
Baltika – Kubanj
|
|
2:0
|
|
Shinnik – Volgar
|
|
2:1
|
|
6 Maj, Subota
|
Akron – Volga Ulyanovsk
|
|
1:0
|
|
Rodina – Ufa
|
|
2:1
|
|
|
kolo 31
|
11 Maj, Četvrtak
|
KamAZ Nab Chelny – Shinnik
|
|
1:0
|
|
12 Maj, Petak
|
Rubin – Akron
|
|
3:2
|
|
Neftekhimik – Rodina
|
|
1:5
|
|
Alanija – Krasnodar 2
|
|
5:2
|
|
Volga Ulyanovsk – Baltika
|
|
0:2
|
|
Ufa – Yenisey
|
|
2:2
|
|
Volgar – Arsenal-Tula
|
|
1:2
|
|
Veles Moscow – SKA-Khabarovsk
|
|
1:0
|
|
13 Maj, Subota
|
Kubanj – Dynamo Makhachkala
|
|
0:1
|
|
|
|
kolo 32 (Video)
|
18 Maj, Četvrtak
|
Akron – Alanija
|
|
0:0
|
|
19 Maj, Petak
|
Baltika – Rubin
|
|
0:1
|
|
Yenisey – Neftekhimik
|
|
2:2
|
|
Ufa – KamAZ Nab Chelny
|
|
1:0
|
|
Dynamo Makhachkala – Volga Ulyanovsk
|
|
0:2
|
|
Krasnodar 2 – Veles Moscow
|
|
5:2
|
|
SKA-Khabarovsk – Volgar
|
|
2:0
|
|
20 Maj, Subota
|
Arsenal-Tula – Shinnik
|
|
0:1
|
|
Rodina – Kubanj
|
|
2:2
|
|
|
kolo 33
|
25 Maj, Četvrtak
|
Alanija – Baltika
|
|
3:1
|
|
26 Maj, Petak
|
Veles Moscow – Akron
|
|
1:2
|
|
Arsenal-Tula – KamAZ Nab Chelny
|
|
0:1
|
|
Volgar – Krasnodar 2
|
|
0:3
|
|
Volga Ulyanovsk – Rodina
|
|
0:1
|
|
Shinnik – SKA-Khabarovsk
|
|
1:0
|
|
Neftekhimik – Ufa
|
|
2:0
|
|
Rubin – Dynamo Makhachkala
|
|
2:0
|
|
Kubanj – Yenisey
|
|
0:2
|
|
|
|
kolo 34 (Video)
|
2 Jun, Petak
|
Krasnodar 2 – Shinnik
|
|
4:0
|
|
Dynamo Makhachkala – Alanija
|
|
1:2
|
|
Ufa – Kubanj
|
|
1:2
|
|
Akron – Volgar
|
|
4:0
|
|
Rodina – Rubin
|
|
0:0
|
|
Yenisey – Volga Ulyanovsk
|
|
0:0
|
|
Baltika – Veles Moscow
|
|
2:1
|
|
KamAZ Nab Chelny – Neftekhimik
|
|
0:2
|
|
SKA-Khabarovsk – Arsenal-Tula
|
|
6:0
|
|
|